Chystáte se na návštěvu chorvatského přímoří? Tato městečka stojí za návštěvu

Chystáte-li se autem do chorvatska objíždět přímořská letoviska, přinášíme vám tipy na ta, která rozhodně stojí za vaši návštěvu.

Brela

Tato dovolenková destinace nabízí nejkrásnější chorvatské pláže. Nachází se poblíž známého turistického centra Makarská. Během letní sezóny je zde celkem rušno. Její slavná pláž nesoucí jméno Punta Rata patří mezi 10 nejkrásnějších a to nejen v Chorvatsku. Pokud vás omrzí lenošení u moře, můžete se vydat na návštěvu Národního parku Biokovo, který se od Brely rozkládá dvacet minut jízdy autem. Je to ideální místo pro celodenní výlet do kouzelné přírodní krajiny.

Primošten

Je to sice menší středisko, ale návštěvníky láká na svůj půvabný vzhled a bohatou turistickou tradici. Některé z rodin stále udržují dalmatské tradice a díky nim se zde můžete seznámit s tradiční lidovou hudbou a ochutnat starobylou dalmatskou kuchyni. Zavítejte také na tradiční folklórní vystoupení, která se zde konají během sezóny na hlavním náměstí. Na své si přijdou také milovníci nočního života, který je v tomto středisku velmi rušný. Konají se zde různé večírky a dokonce i živé koncerty. Městečko nabízí i různé možnosti ubytování chorvatsko.

Baška

Nachází se na ostrově Krk a je to jeho jedno z nejnavštěvovanějších turistických center. Patříte-li mezi vyznavače kulturního dění, pak si zde přijdete na své. Téměř každý den se zde totiž koná nějaká akce. Skvělou zábavu nabízejí živé koncerty nebo třeba večerní posezení na koktejlové párty. Na své si přijdou i milovníci pěší či cykloturistiky. V okolí střediska je velké množství značených stezek vhodných jak pro začátečníky, tak i pro ty pokročilejší. Pláže přináležející ke středisku patří mezi velmi čisté. K pronájmu jsou zde připravená lehátka se slunečníky. Můžete si zaplachtit na windsurfingu nebo si pronajmout šlapadlo.

Ubytování naleznete třeba na webu ubytovanivchorvatsku.cz.