7 praktických způsobů, jak snížit množství odpadu

Vzhledem k tomu, že změna klimatu nadále ovlivňuje naši atmosféru, lidstvo musí podniknout veškeré možné kroky k omezení těchto účinků a ochraně naší planety. Snížení množství odpadu je jedním z nejvýznamnějších způsobů, jak přispět ke zdravějšímu světu.

Proč je snižování odpadu důležité?

Průměrný člověk ve Spojených státech vyprodukuje téměř čtyři a půl kila odpadu denně, což se rovná více než 1600 kilogramům odpadu za rok. Snížení množství odpadu nebo život bez odpadu může pomoci zachovat nejcennější zdroje planety, snížit množství odpadu posílaného na skládky a následně i emise uhlíku vypouštěné do naší atmosféry. Snížení množství odpadu snižuje škodlivý dopad znečištění na náš ekosystém a podporuje udržitelný život, biologickou rozmanitost a zdravou, produktivní rovnováhu organismů.

7 praktických způsobů, jak snížit množství odpadu

Existuje mnoho praktických způsobů, jak snížit množství odpadu a omezit přetékání toxických znečišťujících látek na skládkách, například:

1. Kupte si čerstvé produkty . Když je to možné, kupte si čerstvé ovoce a zeleninu, když zamíříte do obchodu s potravinami. Čerstvé produkty nepřicházejí s dalším obalovým odpadem, což může snížit množství vyhozených plastů. Znovu použijte látkové nebo látkové sáčky k přenášení čerstvých produktů, abyste nemuseli používat plastové sáčky na produkty v obchodě.

2. Kompost . Velká část potravinového odpadu, který produkujeme, jako jsou vaječné skořápky nebo slupky z ovoce, jsou kompostovatelné materiály. Za správných podmínek může kompostování proměnit vaše zbytky jídla v čistou organickou výživu bez všech škodlivých vedlejších produktů metanu. Začlenění kompostu do vaší domácí zahrady je přirozený způsob, jak mulčovat půdu, spíše než používat verze s chemickými sklady.

3. Odstraňte položky na jedno použití . Plasty na jedno použití nebo papírové zboží, jako je nádobí, brčka, papírové ručníky a plastové lahve, přispívají k velké části odpadků a znečištění, které sužuje naši planetu. Místo toho používejte opakovaně použitelné předměty, jako jsou kovové příbory nebo látkové ubrousky, abyste snížili množství papírového a plastového odpadu, který vzniká při každém jídle. Mějte po ruce svou vlastní opakovaně použitelnou láhev na vodu, než abyste kupovali nové láhve z obchodu s potravinami.

4. Recyklujte . Recyklace je proces, při kterém se použité materiály přeměňují na nové produkty. Existuje mnoho způsobů, jak recyklovat, od svépomocného přepracování starých předmětů až po odeslání použitých materiálů do zařízení. Recyklace snižuje naši potřebu těžit zdroje, pomáhá šetřit energii, minimalizovat emise skleníkových plynů a časem omezovat odlesňování . Více se dozvíte v našem průvodci recyklací pro začátečníky .

5. Spořitelna . Spořivost , nákup oblečení a zboží z druhé ruky v sekáčích nebo na bleších trzích, je skvělý způsob, jak znovu použít a znovu použít již existující materiály. Šetrné předměty, jako je nábytek, můžete znovu použít nebo recyklovat na jiné užitečné zboží, čímž ušetříte tyto předměty před likvidací na skládkách.

6. Použijte bezpapírové účtování . Podle studie z roku 2007, kdyby každá domácnost ve Spojených státech přešla na bezpapírové účtování, zachránilo by se téměř 17 milionů stromů. Přechod na elektronické účtování snižuje plýtvání papírem tím, že omezuje množství fyzické pošty, která přichází do vašeho domova. I když je téměř nemožné zpomalit každodenní nápor nevyžádané pošty, kterou dostáváte, volba elektronické fakturace může pozitivně ovlivnit životní prostředí.

7. Používejte vlastní nádoby . Snížit odpad můžete používáním vlastních nádob nebo tašek při nákupu potravin nebo sázení květin a zeleniny. Dózy Mason tvoří skvělé květináče a opakovaně použitelné nádoby na potraviny. Pokud vám došly opakovaně použitelné tašky, můžete staré prostěradlo sepnout do jednoho pro nákup potravin. Pokud milujete kávu, můžete cestovní hrnek umýt a znovu použít, aniž byste plýtvali papírovými kelímky na kávu. Zjistěte více o přeměně běžných domácích předmětů na květináče .