Dětské oblečení levně

Praní kojeneckého prádla

Malé miminko vyžaduje jak kvalitní péči a zacházení, tak i kvalitní zázemí doma. A to neobsahuje jen spousty hraček, plín, pomůcek a prádla. Ale obsahuje to i starání se o dítě lehce skrytým způsobem, který ne každý hned tak vidí. A tím je i praní jeho kojeneckého prádla.

Dítě má pokožku tak jemnou, o jaké se nám dospělým jedincům může leda jen tak zdát. Proto je důležité se o ni patřičně starat, aby nebyla ničím narušená, což nekvalitní prací prostředek samozřejmě narušit může. Vybírejte si velice pečlivě, zda je právě ten vás prostředek na praní vhodný pro tak jemnou miminkovskou kůži. Sice se všude na internetu dočtete o všemožných avivážích, které vaše miminko zahalí do voňavého obláčku a jeho peřinku udělají tou nejjemnější, v jaké jen může spát, ale vězte, že to není dobrý nápad.

Spíše se orientujte na kvalitní prací prostředek, jak na aviváž. Čím více chemie, ať už je co nejšetrnější, vašemu dítěti budete na kůži dávat, tím hůře. Snažte se vždy, aby byly použité látky co nejpřírodnější.

Vždy je lepší, pokud to samozřejmě jde, prát na více stupňů. Dojde tím k vyvaření a zneškodnění všech bakterií. Pokud však máte pro dítě halenku za kašmíru, je lepší takto jemné věci prát  ruce a opět bez použití zbytečné chemie navíc. Nezapomínejte, že oblečení pro dítě je nutné vždy vyžehlit!

Existují i mnohá speciální jemná mýdla pro praní v ruce a nebo pro praní kojeneckého oblečení. Podívejte se po nich, jsou často mnohem lepší, než právě zmíněné prací gely plné chemie.

Komentáře jsou uzavřeny.